Atkārtota medicīniskā izziņa autovadītājiem

Atkārtota medicīniskā izziņa autovadītājiem

Saņemot vadītāja apliecību, ir ne tikai jāiemācās ceļu satiksmes noteikumi un jāzina, ko darīt, ja saplīsusi riepa, bet arī jāsaņem medicīniskā izziņa. Ikviens topošais vadītājs ir atbildējis uz psihiatra jautājumiem un pārbaudījis redzi.  Bet braucot ar auto jau ilgus gadus, bieži vien par izziņas esamību vadītāji var aizmirst.

Medicīniskā izziņa ir tikpat svarīga kā tiesības

Atkārtota medicīniskā izziņa ir obligāts nosacījums, lai brauktu atbilstoši likumdošanai. Ja med. izziņai beidzies derīguma termiņš, vadītājs ļoti nopietni pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Pēdējais plašais autovadītāju reids tikai veikts 2015. gadā, kad policija tam pievērsa pastiprinātu uzmanību un sodīja ļoti daudzus autobraucējus.

Kā pārbaudīt, vai nepieciešama atkārtota medicīniskā izziņa?

Bez maksas pārbaudi vari veikt CSDD e – pakalpojuma sadaļā „Vadītāja kvalifikācija”, kā arī var doties uz tuvāko CSDD nodaļu ar personu apliecinošu dokumentu. Informāciju var noskaidrot arī zvanot uz maksas tālruni 90004099 vai sūtot maksas SMS uz numuru 1800. Ja izrādās, izziņai beidzies termiņš, nepieciešama atkārtota medicīniskā izziņa autovadītājiem. Lai saņemtu atkārtotu izziņu, nepieciešamas tikai 30 minūtes laika un 10 pēc tam atkal 10 gadus par to var nedomāt.

Samaksāt par izziņu būs lētāk, kā maksāt sodu

Medicīniskā izziņa nav jānēsā līdzi, tāpēc policijas pārbaudes laikā šo informāciju iegūst elektroniski, jo ierakstus par veiktajām medicīniskajām pārbaudēm reģistrā veic medicīnas iestāde vai ģimenes ārsts, kas izsniedzis izziņu. Ja izrādās, ka izziņai beidzies termiņš, ceļu var nākties turpināt kājām, jo riskēt ar braukšanu bez vadītāja apliecības noteikti nevēlas neviens šoferis.

Nevajag atlikt atkārtotas izziņas saņemšanu uz vēlāku laiku, jo sodi par šo pārkāpumu ir ievērojami –var nākties šķirties no 40 eiro un pat tiesībām, jo likumā jau sen iekļauta norma, ka vadītāja apliecība bez šīs izziņas nav derīga. Tas nozīmē, a braucot bez medicīniskās izziņas autobraucējs brauc bez tiesībām. Atšķirībā no, piemēram, braukšanas dzērumā, pēc atkārtotās izziņas saņemšanas un soda apmaksas savas tiesības var saņemt atpakaļ.

Veselība pirmajā vietā!

Diemžēl lielai daļai vadītāju veselības pārbaužu laikā atklāj paaugstinātu asinsspiedienu – bieži vien par šīm veselības problēmām šoferi nezina un ikdienā neievēro. Tāpēc veltot tikai 30 minūtes laika, lai pārbaudītu savu veselību, pēc tam iegūtā drošības sajūta un prieks braukt būs vēl lielāks! Saņemt izziņu ātri, ērti un vienkārši iespējams, izmantojot autoskolu piedāvātās medicīniskās komisijas, kam ir vairākas priekšrocības, kā apmeklējot ārstniecības iestādes:

  • Tas ir ātrāk un ērtāk, jo vadītājs pats izvēlas sev ērtāko laiku;

Nav jāstāv garās rindās pie kases, jo modernākajās autoskolās iespējams samaksāt tiešsaistē.