Dermatologs Latgalē – kur atrast labākos speciālistus?

Dermatologs Latgalē – kur atrast labākos speciālistus?

Lai arī ikdienā par to nedomājam bieži, āda gan strukturāli, gan funkcionāli āda ir ļoti nozīmīga cilvēka veselības sastāvdaļa.  Ādas pamatfunkcija ir veidot organisma vienotību, nodrošināt termoregulāciju un pasargāt no traumām. Āda ir ideāls indikators, kas atspoguļo visu iekšējo orgānu stāvokli, kavē mikrobu un baktēriju iekļūšanu organismā, pasargājot to no slimībām un citām nevēlamām blaknēm. Tieši tāpēc ārkārtīgi svarīgi par ādu atbilstoši rūpēties, vismaz reizi gadā profilaktiski apmeklējot dermatologu. Pieredzējis dermatologs, kur ir pieejama lielākā šīs specialitātes profesionālu izvēle, var pat izglābt dzīvību, konstatējot draudus saslimt ar ādas vēzi.

Dermatologs Latgalē ir tikpat pieejams kā Rīgā

Labi speciālisti pieejami ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionos. Dermatologs izbraukumā Daugavpilī spēs palīdzēt tikpat profesionāli kā Rīgā. Vairumā gadījumu ādas slimības ļoti konkrēti parāda  iekšējo orgānu saslimšanas un kaitīgos ieradumus, tāpat arī liecina par neveselīgu un mazkustīgu dzīvesveidu. Ja ādas slimībām nepievērš uzmanību, ļaujot progresēt, ilgtermiņā tās var izraisīt nopietnas veselības problēmas. Vizīte pie ārsta izbraukumā Rēzeknē izskaidros ādas problēmas, kas ir kā trauksmes poga vai luksofora sarkanais signāls, ko nevar atstāt bez ievērības.

Dermatologs izbraukumā Preiļos izskaidros, ka patiesībā sabiedrībai nav zināms fakts, ka ādas slimības ir vienas no populārākajām slimībām, jo ikvienam cilvēkam vismaz reizi dzīvē ir jāsaskaras ar kādu ādas slimību. Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka 20% no cilvēces slimo ar kādu no ādas slimībām. Dermatologs var palīdzēt tikt galā ar slimībām to sākuma stadijā, tādējādi ekonomējot laiku un līdzekļus, jo nereti slimības vairs nav iespējams izārstēt.

Kad noteikti jāvēršas pie dermatologa

Biežāk sastopamās slimības un veselības problēmas, kuras ārstē dermatologi Latgalē un citās pilsētās ir:

  • Tā kā arī mati ir ādas daļa, uz kuru visagresīvāk iedarbojas ārējā vide un kaitīgās vielas, tad šīs ir vienas no izplatītākajām sūdzībām. Gaisa piesārņojums, saules stari, ziemā aukstums un sals bojā matus, padarot tos sausus, plānus, kā rezultātā tie ātrāk bojājas.  Tā kā mati satur ļoti daudz informācijas par veselības stāvokli, smagu saslimšanu laikā arī tie kļūst par slimības simptomu.
  • Lai arī visbiežāk dzīvībai nekaitīga saslimšana, tomēr emocionāli un vizuāli sarežģīta saslimšana ir kārpas, jo bieži tā neļauj cilvēkiem justies labi un rada diskomforta un kauna sajūtu. Parasti kārpas atrodamas uz rokām, sejas un pēdām, tās var būt gan bērniem, gan pieaugušajiem. Saslimšana ar kārpām liecina par novājinātu imunitāti.
  • Herpes jeb aukstumpumpas ir ļoti nopietna vīrusu infekcija, kas novērojama uz lūpām, ģenitāliju zonā.  
  • Profesionāls dermatologs palīdzēs arī cīnīties ar alerģiskām reakcijām. Ja moka izsitumi, nieze vai tūska, pavisam noteikti ar steigu jāmeklē ārsta palīdzība.
  • Ja patīk ilgstoši uzturēties saulē, var novērot pigmentācijas plankumus, ko izraisa melanīns. Ja šādi pigmentācijas plankumi veidojas strauji un pastiprināti, piemēram, sejas zonā, tad tas var radīt vizuālus defektus un diskomfortu. Dermatologs palīdzēs cīnīties ar pigmentācijas plankumiem.

Ļoti svarīgi veikt dzimumzīmju pārbaudi

Izbraukuma laikā dermatologs Latgalē ar atbilstošu aparatūru var veikt dzimumzīmes pārbaudi. Lai gan dažreiz tās var būt simpātiskas un piestāvēt kopējam ārējam tēlam, tās tāpat kļūt par ļoti nopietnu saslimšanu un briesmu cēloni. Patiesība ir biedējoša, jo jebkura dzimumzīme, kas atrodas uz cilvēka ķermeņa var pārvērsties par ļaundabīgu audzēju un beigties letāli. Tāpēc dzimumzīmju pārbaude ir ļoti svarīga gan mājas apstākļos, gan pie speciālista-  dermatologa Latgalē.

Jā regulāri pārbaudies, tad sauļoties var droši!

Cilvēkiem, kas daudz uzturas saulē jo īpaši svarīgi ir dzimumzīmes pārbaudīt pirms vasaras sezonas un arī pēc tās. Tas palīdzēs konstatēt izmaiņas un   dzimumzīmes augšanas progresu. Tāpat pārbaudes laikā  dermatologs Latgalē var ieteikt kādu no dzimumzīmēm noņemt. Dzimumzīmes noņemšana ir nesāpīga un salīdzinoši vienkārša procedūra, ko dermatologs Latgalē var veikt atbilstoši mūsdienu tehnoloģiskām iespējām.