Grupu mūzikas terapija- iespēja atgūt veselību visos līmeņos

Grupu mūzikas terapija- iespēja atgūt veselību visos līmeņos

Tomēr cilvēkus, kam fiziskā, psihiskā un sociālā veselība ir perfektā stāvoklī, atrast izdodas reti un bieži ir nepieciešama mediķu palīdzība, lai pilnvērtīgi dzīvotu un sasniegtu komfortu visos līmeņos.

Visās trijās dimensijās palīdzēt var mūzikas terapija – viena no papildinošās terapijas veidiem, kas līdzās farmako un klasiskajai terapijai uzlabo pacienata veselības stāvokli. Tā kā skaņa fiziski ietemē mūsu orgānus un šūnas, mūzika vistiešākajā mērā ietekmē gan ķermeni, gan prātu. Netieši tā ietekmē mūsu emocijas un tā ir viens no senākajiem un spēcīgākajiem dziedināšanas un apziņas transformēšanas rīkiem.

Šamaņi, mormoņi, gregoriāņi un ļoti daudzi citi, izprotot skaņas un mūzikas lielo ietekmi uz veslību, to ir izmantojuši, lai fizioloģiski ietekmētu organismu. To apliecina arī daudzi pētījumi un eksperimenti. Šo zinātni sauc par psihoakustiku un tā var palīdzēt risināt arī ļoti samilzušas veselības problēmas.

Kā darbojas mūzikas terapija?

Nodarbību laikā starp terapeitu un paciantu nodibina terapeitiskas attiecības, drošā vidē tiek izrunāta traumējošā pieredze, sāpes. Caur šo pieredzi terapteits tālāk veido jaunus un nu jau veselīgus uzvedības modeļus, tajā pašā laikā liekot pacientam atbrīvoties no emocijām, kas traucē, rada sāpes un nestabilitātes sajūtu. Rezultātā tiek uzlabota dzīves kvalitāte. Ir individuāla un grupu mūzikas terapija.

Šajā procesā strādā zemapziņa, kas tiešākajā mērā nes atbildību par mūsu problemu cēloņiem. Mūzikas terapija ir unikāls terapijas veids, jo spēj sakārtot mūsu psihi un padarīt to atkal veselīgu. Tikai ar šiem priekšnoteikumiem var uzlaboties dzīves kvalitāte un uzlaboties fiziskā un emeocionālā veselība.

Kādos gadījumos mūzikas terapija var palīdzēt?

Ir vairāki šīs terapijas veidi. Vibroakustiskā mūzikas terapija mazina sāpes, regulē bezmiegu un muskuļu spastiku, tāpat kā palīdz cīnīties ar psihosmatiskiem un ar stresu saistītiem simptomiem. Tāpat mūzikas terapija palīdz cīnīties ar psiholoģiskām un emocionām problēmām un atkarībām. Arī gadījumā, ja ciešat no depresijas, panikas lēkmēm, vai izjūtiet trauksmi, vai dzīvojiet nemitīgā stresa stāvoklī, palīdzēs dziedējošā mūzikas terapija.