Vēlies brīvību – jānokārto B kategorija

Vēlies brīvību – jānokārto B kategorija

Es vairs nevaru iedomāties savu dzīvi bez mašīnas. Tā sajūta, kad iekāp auto, aiztaisi durvis, piesprādzējies, dzirdi motora rūkoņu… Skatiens uz priekšu un Tu saproti – visa pasaule ir vaļā. Es varu braukt kur un kad vēlos, darīt, ko vēlos. Un tas ceļš, lai līdz tam tiktu patiesībā ir tik vienkāršs – tikai jānokārto B kategorija!

 

Kāroto autovadītāja apliecību sāku kārtot vēl tad, kad man nebija 18, jo skolā laukos bija iespēja mācīties ātrāk. Domāju – līdzko kļūšu pilngadīga, tā uzreiz kārošu eksāmenus.

Protams, šis stāsts beidzās savādāk. Rezultātā tiesības ieguvu pēc 3 mokošiem gadiem, kuros nemitīgi grauza sirdsapziņas pārmetumi un tuvinieki katrā tikšanās reizē jautāju – nu kad tad beidzot Tev būs tiesības?! Teorija bija jāmācās no nulles un arī braukšanas iemaņas bija aizmirstas. Ļoti gribēju pati braukt, tāpēc saņēmos un mēneša laikā tiesības ieguvu. Un kādas balvas es par to saņēmu…

 

Pirmkārt, tā ir brīvība. Tu vairs neesi nevienam piesiets un neesi atkarīgs. Ja nu vienīgi – bākas tilpumam. B kategorija Tev dod iespēju pašam izlemt, cikos celties no rītiem, nevis pieskaņoties sabiedriskajam transportam, paņemt ceļojumā kaut vai piecus koferus, nevis mēģināt ierāmēties vienā, lai ar to ērtāk būtu operēt starppilsētu autobusā. Patiesībā tā ir bezgalīga brīvība!

 

Otrkārt, ja vien neesi nopircis mašīnu, kuru regulāri jāremontē, tas ir lētāk, kā braukt ar sabiedrisko transportu, kā arī nav jāizbauda visi sabiedriskā transporta jaukumi – ieskaitot smakas, saspiestību un dusmīgas pensionāres, kas par visām varītēm vēlas braukt tieši “pik” stundā un par visām varītēm arī vēlas iesēsties tieši tavā vietā.

Es uzskatu, ka ar auto braukt esmu pelnījusi – pēc studiju gados ar 15. trolejbusu nobrauktajiem kilometriem, un “Maskačkas” brīnumu izbaudīšanas uz savas ādas – auto un iespēja neredzēt un nejust sev blakus nevēlamus indivīdus, patiešām ir kā bauda. Ir tikai nepieciešama B kategorijas vadītāja apliecība.

 

Treškārt, tā ir daļa no Tavas personības, jo vari braukt ar auto, kas atspoguļos Tavu būtību.  Krāsa, stils, izmērs – tas viss kļūs par daļu no Tavas vizītkartes. Auto, tāpat kā apģērbs, ļoti daudz pasaka par cilvēku.

 

Lai iegūtu patiesu brīvību, ir jāizdara tik maz – atliek tikai pieteikties autoskolā B kategorijas kuriem un mainīt savu dzīvi uz visiem laikiem.