Kā atpazīt labu autoskolu?

Kā atpazīt labu autoskolu?

Visiem gribas pēc iespējas ātrāk un efektīvāk kļūt par pilntiesīgiem autobraucējiem, un šajā procesā ļoti svarīga ir īstā autoskola. Tā kā braukt gribētāju nav ne mazums, tad arī to izglītošanas bizness plaukst un zeļ — Rīgā vien ir nebeidzamas izglītotāju izvēles iespējas. Viena lieta tomēr ir skaidra, tās visas nevar būt vienlīdz labas. Šoreiz tad nedaudz par lietām, kas raksturo labu autobraucēju apmācības iestādi (kā vienu ļoti labu piemēru var minēt Presto autoskolu, kas jau ilggadēji izslavēta ar labo servisu un augstajiem mācību sasniegumiem).

Ikviena sevi cienoša autoskola uztur kādu uzskaiti par to, cik tad ātri audzēkņi iegūst autovadītāja apliecību. Šī statistika ir viens no izmērāmiem kvalitātes rādītājiem. Protams, ne visiem apgūt vielu izdodas vienlīdz labi, tomēr profesionāla autoskola pievērsīs vairāk uzmanības tieši tiem, kam kāds temats padodas grūtāk un veltīs papildu pūles konkrētās tēmas izrunāšanai ar audzēkni. Noteikti būtu vērts pārliecināties, vai skola ir iekļauta top CSDD reitingā.

Tāpat labas autobraucēju izglītošanas iestādes īpaši strādā ar to, lai tiktu nodrošināta klientu apmierinātība. Atsevišķās ieviesti pat audzēkņu uzticības tālruņi, kuros var anonīmi norādīt uz kādu nepilnību, piemēram, kādu pasniedzēju, kas neliekas pārāk zinošs vai savās nodarbībās uzvedas pārāk bravūrīgi. Ar šāda tālruņa palīdzību tiek novērstas situācijas, kad šķiet, ka kāds pasniedzējs tīši izturas pret kādu skolnieku sliktāk, jo ir uzzinājis, ka tas iesniedzis sūdzību.

Par sūdzībām runājot, būtu jāieskatās un jāizvērtē, kādu līgumu autoskola tev piedāvā. Bieži vien tiek mēģināts izvairīties no atbildības, neiekļaujot līgumā nekādas kompensācijas par sliktas kvalitātes pakalpojumu. Ja tā gadās, tad vajadzētu norādīt, ka ir vēlme izmainīt līgumu, paredzot, ka, ja ir kādas pamatotas sūdzības, jāpiemēro atlaide vai pat sliktākajos gadījumos jāatgriež nauda 100% apmērā. Protams, nevajadzētu iet mācīties ar domu, ka viss būs slikti — šāds punkts līgumā gluži vienkārši norāda uz to, ka izglītošanas darbs tiek uztverts nopietni un nav pieļaujama slikta pakalpojuma izpilde. Kvalitātei ir nozīme!

Šīs lietas sākotnēji varētu šķist kā lieka piekasīšanās, bet tieši šādas detaļas atšķir viduvēju mācību iestādi no izcilas. Pat ja kur piedāvā ārkārtīgi lētu braukšanas un CSN noteikumu apmācību, der pārliecināties, vai skola atbilst šādiem kritērijiem!