Energoefektīvi apkures katli – investīcija ilgtermiņā

Patīkams siltums un komforts mājoklī ir galvenais nosacījums, lai tur justos labi un omulīgi. Latvijas klimatiskie apstākļi nosaka to, ka apkure ir nepieciešama lielāko gada daļu. Ja savā mājoklī nepieciešama apkure, ir jāpieņem ļoti svarīgs lēmums- kādu apkures katlu izvēlēties? Šī izvēle ir jāsāk ar kurināmā izvēli, jo tirgū pieejamie granulu, malkas, kombinētie, gāzes, energoefektīvie katli ir tik dažādi un katram no tiem ir savas priekšrocības. Īpaši svarīgs kritērijs ir jebkura apkures katla energoefektivitāte.

Energoefektīvi apkures katli ir mūsdienu nepieciešamība. Šos katlus lieto, lai apsildītu dzīvojamās mājas, ofisus, ražošanas telpas, izmantojot dažādas metodes, piemēram, radiatorus, siltās ūdens grīdas vai sienas, gaisa pūtējus vai citas sildierīces. Lai izvēlētos sev piemērotāko, jāvēršas pie profesionāļiem, kas novērtējot iespējas un tehnisko aspektu, ieteiks labāko, efektīvāko un optimālāko risinājumu. Lielākie uzņēmumi Latvijā piedāvā visplašāko izvēli un iespējas.

Kā funkcionē apkures katls?

Iekārtā kurināmā degšanas procesā tiek radīts siltums, sekojoši izmantojot kādu šķidrumu, pārsvarā ūdeni, tiek piegādāts no katla uz apslidāmo telpu. Šī sasildītā šķidruma cirkulācija uz radiatoriem pārsvarā tiek nodrošināta ar piespiedu cirkulāciju, izmantojot vai nu cirkulācijas sūkni, vai gravitācijas pašplūsmas cirkulāciju. Iekārtas funkcijas sevī ietver ne tikai telpu apslidi, bet arī karstā ūdens nodrošinājumu boilerī.

Kā izvēlēties uzņēmumu, no kā iegādāties?

Jāpārliecinās, ka uzņēmums pārstāv pasaules vadošos energoefektīvo apkures katlu ražotājus un iesaistās arī to ražošanas procesā, tādējādi pārstāvot savus klientus un viņu intereses. Uzņēmums piedāvā visdažādākos katlus, kas apvieno lielisku kvalitāti, augsta līmeņa tehnisko izpildījumu un jaunākos tehnoloģiskos risinājumus. Profesionāļi, kas šo sfēru pārzina sīkākajās niansēs, palīdzēs izvēlēties tieši jums piemērotāko iekārtu, sniegs padomus, lai izvēlētos ekektīvāko risinājumu.

Dažādi apkures katli

Piedāvājumā ir dažādas apkures sistēmas – malkas, granulu un kombinētie katlli. Malkas katlos kā kurināmo var izmantot granulas, briketes vai ogles. Granulu katlā jāizmanto granulas, savukārt, kombinētajā katlā var izmantot jebkuru no kurināmā veidiem. Zinoši pārdevēji palīdzēs saprast, kas būs piemērotākais jūsu mājoklim, ņemot vērā budžetu, kurināmā veidu un nākotnes perspektīvas. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc ļoti svarīgi lēmumu nesasteigt un gūt pārliecību par savu izvēli.

Kombinētie apkures katli

Universālākais no energoefektīvo apkures katlu veidiem ir tieši kombinētais katls. Tā ir lieliska iepsēja mainīt un variēt ar dažādiem materiāliem. Šos katlus parasti ražo no čuguna vai tērauda un tie ir aprīkoti ar degli, kas ļauj automātiski sildīt telpas.