Mūsdienu kondicionieri

Mūsdienu kondicionieri

Termins kondicionieris visbiežāk mums asociējas ar gaisa “uzlabošanu” un par to arī šoreiz būs raksts. Tātad kondicionieris ir ierīce, kas var padarīt mūsu sadzīvi komfortablāku. Jautājums – kā?

Lai gan šis mūsdienīgais vārds – kondicionieris – un tā darbības princips varētu šķist kaut kas ļoti moderns, arī mūsu senči kondicionēja gaisu. Zināms, ka vairākus gadsimtus atpakaļ gaisa kondicionēšanai tika izmantots ledus. Tomēr šāds process bija ļoti laikietilpīgs un ķēpīgs, tādēļ cilvēki arvien meklēja jaunus risinājumus. Attīstoties tehnoloģijām, vairāk nekā 60 gadus atpakaļ tika izgudroti pirmie kondicionieri – iekārtas, kas, izmantojot freona fizikālās īpašības, spēj iegūt vēsumu arī ļoti karstā laikā un pārnest to uz telpu.

Kā darbojas kondicionieris?

Gaisa kondicionieris ir pilnībā automatizēta iekārta, kas nodrošina lietotājam vēlamo, komfortablo temperatūru, dzesējot telpas gaisu un nodrošinot komfortablu mitruma līmeni. Ir pieejami arī moderni un kvalitatīvi kondicionieri, kas veic gan gaisa dzesēšanas, gan apsildes funkcijas, kā arī attīra un jonizē gaisu.

Kondicionēšanas iekārtu energoefektivitāti apzīmē ar EER – tas ir koeficients, kas izsaka, cik aukstuma kW vienības iespējams saražot, patērējot 1kW elektrības. Piemēram, viena ātruma kondicionieriem šī attiecība ir par 20-70% zemāka kā inverter tipa kondicionieriem. Inverter tipa kondicionieri patērēs par 20-70% elektrības mazāk salīdzinot ar parastajiem kondicionieriem, bet to cena būs 1,5-3 reizes dārgāka.

Inverter tipa kondicionieri ziemas sezonā kalpos kā gaiss-gaiss siltumsūkņi un nodrošinās telpās silto gaisu, efektīvi un ekonomiski strādājot līdz pat -25°C āra gaisa temperatūrai. Savukārt viena ātruma kondicionieri paredzēti izmantošanai galvenokārt vasaras sezonā, jo gada aukstajā laikā tie spēj darboties līdz -5°C āra gaisa temperatūrai. Tātad, ja vēlaties kondicionieri ar sildīšanas funkciju, tad otrais variants Latvijas klimatam nebūs īsti piemērots.

Lielākie kondicionieru izplatītāji Latvijā piedāvā plašu klāstu ar dažādu firmu un klašu kondicionieriem – gan jaunāko tehnoloģiju apvienojumus, gan vienkāršakus modeļus.

Kondicionieri - tas ir komforts ne tikai vasarā

Jūs noteikti būsiet ievērojuši, ka pēdējos gados Latvijas klimats ir sācis mainīties un laikapstākļi ne vienmēr atbilst sezonai. Tieši tāpēc iedzīvotāji arvien lielāku interesi izrāda par iespēju gan atdzesēt, gan sasildīt savu mājokli vai darba vietu. Viens no efektīvākajiem risinājumiem ir uzstādīt gaisa kondicionieri. Tas Jums nodrošinās vajadzīgo gaisa temperatūru, attīrīs gaisu, nodrošinās gaisa cirkulāciju, tādejādi neļaujot veidoties pelējumam. Tātad kondicionieris nozīmē komfortu ne tikai vasarā, bet visa gada garumā. Vairs nekādu drēgnu rudens dienu!