Profesionāli arhitekti

Profesionāli arhitekti

Ja esiet izlēmis būvēt savu sapņu māju, tad, visticamāk, Jūsu prātā biežāk uzdotais jautājums skan šādi -  kā atrast labu arhitektu, kurš būtu īsts savas jomas specialists un īstenos manu ieceri no A līdz Z? Protams, ja vien Jūs apmierina pavisam vienkāršs tipveida projekts, tad tas nebūs grūts uzdevums, jo Latvijā ir pietiekami daudz tādu, kas to var realizēt.

Mēs visi esam dažādi, un līdz ar to arī vide, kurā katrs no mums dzīvo, atšķiras. Mēs to veidojam katrs pats saskaņā ar savām vēlmēm. Labi arhitekti to lieliski saprot un spēj rast visneparastākos risinājumus šķietami parastu objektu realizēšanā. Neatkarīgi no tā, vai Jūs jau esat izdomājis savas nākamās mājas vissīkākās detaļas, vai Jums ir tikai vīzija par to, kādai tai būtu jāizskatās - Jūs noteikti atradīsiet savu īsto arhitektu, kurš palīdzēs to visu realizēt! Visu nepieciešamo informāciju ir iespējams uzzināt Jūsu izvēlētajā arhitektu birojā.

Bet situācijā, kad klients ir iecerējis ko atšķirīgāku un individuālāku, laba arhitekta atrašana var būt visai sarežģīta. Piemēram, ja esiet iecerējis māju būvēt Vidusjūras stilā, tad ir vajadzīgi attiecīgi arhitekti, nevis tādi, kuri var adaptēt tipveida projektu.

Sadarbība

Pirms izlemiet par labu kādam, noteikti ir jāiepazīstas ar “rokrakstu”, darbības virzienu un iepriekš realizētajiem projektiem. Ir jāizvērtē, vai konkrētais arhitekts/arhitektu birojs spēs piepildīt jūsu cerības.

Atcerieties, ka jāizvērtē ir ne tikai arhitekta profesionālās spējas, bet arī tas, vai spēsiet sadaboties. Lai rezultāts izvērstos kā iecerēts, ir ļoti būtiska savstarpējā sapratne un komunikācija. Nereti arhitekti kļūst par draugiem, kam tiek atklāta privāta informācija par sevi un savu ģimeni, turklāt Jūs tiksieties visai bieži – sākot no projekta izstrādes līdz pat atslēgu saņemšanas brīdim.

Būtiskas prasmes, kas raksturo labu arhitektu:

  • Spēja komunicēt;
  • Telpiskā domāšana;
  • Prasme kodolīgi izklāstīt un atainot savas idejas;
  • Spēja tradicionālu risinājumu netradicionāli pielāgot konkrētai videi.

Bez visa iepriekš minētā ir arī jāsaprot, ka būvniecības process ir sarežģīts – arhitektam pavisam noteikti būs savi apsvērumi, argumenti un citas procesa iekšējās lietas, ko nespeciālistam ir grūti saprast. Tādēļ pirms mājas projektēšanas un būvniecības būtu vēlams sagatavoties, kā arī pēc iespējas konkrētāk atklāt savas vēlmes, lai kopīgiem spēkiem sapņu māja pārvērstos realitātē.