Profilakse mājai - apkures katlu serviss

Profilakse mājai - apkures katlu serviss

Visiem zināms, kā jārīkojas, kad saplīst automašīna vai kad pašam kaut kas nav īsti lāgā ar veselību. Droši tiek atrasts iemīļotākā autoservisa vai ģimenes ārsta telefona numurs un lieta darīta! Tomēr situācija ir gaužām sliktāka, ja sabojājusies mājas sirds — apkures katls. Bez tam, bieži vien no bojājumiem pat varētu iztikt, ja laiku pa laikam tiktu veikta pavisam vienkārša apkope, tomēr, ja jau tā gadījies, jāmeklē uzticams apkures katlu serviss. Šoreiz par to, kā tad atpazīt kvalitatīvu apkures katla apkopi un kur meklēt meistarus.

Katlu serviss nav gluži tāda lieta, ko reklamētu uz visiem afišstabiem. Jāatzīst, ka šāda darbiņa veikšana prasa krietni vien specifiskākas zināšanas kā, piemēram, auto apkope. Dažreiz apkures katlu apkopi kā papildus ienākumu avotu piedāvā santehniķi, un šādā gadījumā ir vērts būt uzmanīgiem. Protams, iespējams meistars ir ārkārtīgi labs, tomēr bieži vien izrādās, ka santehniķis īsti neorientējas apkures sistēmās un darbus veic visai virspusīgi, neveicot pilnu katla apkopi, kas nodrošina tā ilgāku un kvalitatīvāku darbību, un tā vietā koncentrējoties uz maznozīmīgākiem apkopes darbiņiem. Lai spētu izvērtēt, vai sniegtais pakalpojums ir kvalitatīvs, nepieciešams zināt, ko tad būtu jādara apkopes laikā un ko sagaidīt no meistariem.

Iesākumā jāsaka, ka vispareizāk būtu teikt, ka tiek piedāvāts „katlu serviss” bet gan katlu un apkures sistēmu serviss. Abi ir visai cieši saistīti, un apkope nepieciešama arī pašai sistēmai, kuru katls izmanto, lai cirkulētu siltumu mājā. Nereti pie sliktas apsildes vainojams tieši kāds nosprostojums apkures caurulēs vai nepareiza diametra caurules, nepareizi savienojumi utt.

Īsts apkures meistars veic pilnu apkopi. Tajā parasti ietilpst:

  • Katla korpusa diagnostika
  • Apkures katla tehniskā stāvokļa pārbaude un regulēšana
  • Apkures katla dūmvada pārbaude un tīrīšana
  • Apkures katla recirkulācija apsaistes un apkures sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaude
  • Apkures katla mērinstrumenta paneļa pārbaude un regulēšana
  • Apkures katla mehānisma pārbaude un regulēšana
  • Granulu degļa un tā sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaude un regulēšana (granulu vai granulu/malkas katliem)
  • Apkures katla tīrīšana
  • Vajadzības gadījumā, meistars var atkārtoti atgādināt, kā pareizi jālieto konkrētais katls un no kā tā lietošanā un kopšanā vajadzētu izvairīties

 

Ja apkures katla tehniskās apkopes laikā veikti visi šie soļi un apkopes tiek veiktas regulāri, tad jūsu apkures katla mūžs patiešām būs ilgs! Neiesakām šajā gadījumā taupīt — labot apkures sistēmu vai katlu būs krietni dārgāk.