Samsung telefoni – 21. gs. sastāvdaļa

Samsung telefoni – 21. gs. sastāvdaļa

Koncerns Samsung Group ir dibināts 1938.  gadā. To radīja 28 gadus vecs uzņēmējs Li Ben Čhols un līdz šai pat dienai grupu kontrolē ģimene. Nosaukums “Samsung” pareizi izrunājams kā “Samson” un tulkojumā no korejiešu valodas nozīmē “trīs zvaigznes” Pašlaik uzņēmumu vada Li Ben Čhola dēls Li Hon Hi, kas ir viens no bagātākiem cilvēkiem pasaulē. Reizēm kļūdaini šķiet, ka uzņēmums ir no Japānas vai Ķīnas, taču patiesībā nāk no Korejas. Slavenie un populārie Samsung telefoni ir radīti Korejā.

Samsung turējās līdzi laikmetu griežiem

Samsung telefoni mūsdienās ir viena no uzņēmuma atpazīstamības zīmēm. Bet tā nav bijis vienmēr. Nesaistīti ar Samsung telefoniem vai citām tehniskām lietām, no 1938. līdz 1960. gadam kompānija nodarbojās tikai ar pārtikas produktu tirdzniecību, tajā skaitā rīsiem, cukuru, makaroniem, kā arī alkoholu, īpaši rīsu šņabi un alu. 50. gadu sākumā visas kompānijas rūpnīcas un noliktavas bija iznīcinātas sakarā ar kara darbībām valstī, bet pēc 10 gadiem Li Ben Čholu apcietināja par kontaktu ar bijušo prezidentu. Neskatoties uz sarežģīto vēsturi, talantīgs un godkārīgais uzņēmējs katru reizi visu sāka no sākuma.

Kompānija Samsung Electronics tika dibināta 1969. gadā un tā nodarbojās ar televizoru, ledusskapju, kalkulatoru ražošanu.  Pirmos 10 gadus bija pazīstama tikai iekšējā Korejas tirgū. 80. gadi bija pagrieziena punkts, jo to gadu vidū kompānija veica lielas izmaiņas, kas skāra biznesa struktūru un mārketinga stratēģiju. Tieši tajos laikos, kad tika veikts zīmola rebrandings, arī parādījās mūsdienās zināmais Samsung logotips, kas rotā arī Samsung telefonus. Samsung galvenā mītne atrodas Seulā. Šodien Samsung Group pastāv 23 vienības, kas nodarbojas ar:

  • ķīmisko produkciju,
  • celtniecību,
  • auto ražošanu,
  • apdrošināšanu,
  • kreditēšanu.

Līderis elektronikas nozarē

Elektronikas izstrādes nodaļa saņem 70% no visas grupas ienākumiem. Samsung Motors pieder 80% auto ražošanas vienības akciju kompānijai Renault. Automašīnas ar zīmolu Samsung tiek ražotas tikai Dienvidkorejas teritorijā, bet citās valstīs šos modeļus var sastapt kā Nissan un Renault. Protams, Samsung ir viens no lielākiem datortehnikas komponenšu piegādātājiem pasaulē, starp kuriem ir arī Sony, Apple, Dell, HP un daudzi citi.

Mūsdienās Samsung Electronics ir līderis vairākos elektronikas segmentos un ir iekļuvis labāko fototehnikas izstrādātāju, datoru komponentu un sadzīves tehnikas TOP 10. Samsung telefoni ir ārkārtīgi svarīga biznesa sastāvdaļa, jo uzņēmumam ir apmēram 30% tirgus daļa viedtālruņu nozarē.